Kategoria : Typy bukmacherskie

Typy bukmacherskie – dowiedz się, co i jak obstawiać

Zakłady sportowe funkcjonują w Polsce od lat dziewięćdziesiątych. Jednak to dopiero ostatnio można zaobserwować największy rozwój w branży między innymi przez możliwość obstawiania w Internecie oraz nowelizację ustawy hazardowej. Graczy bukmacherki w kraju przybywa i interesuje ich jeden temat – typy bukmacherskie, czyli co i jak obstawiać.

Typy bukmacherskie – co obstawiać?

Typy bukmacherskie w dzisiejszych czasach to dziesiątki tysięcy pozycji do obstawiania w zakładach sportowych. Firmy oferujące typowanie rozwijają się na wielu płaszczyznach. Można obserwować coraz większą liczbę dyscyplin sportowych, rozgrywek z różnych krajów, ale także ilość zdarzeń dodatkowych w obrębie jednego spotkania. Jakie typy bukmacherskie wybierać na swój kupon? Odpowiadając na to pytanie trzeba zwrócić uwagę na kwestie indywidualne. Gracze przede wszystkim powinni spoglądać na sporty i rozgrywki, które interesują ich najbardziej. W końcu zakłady sportowe mają być tylko dodatkiem do rozrywki jakim jest oglądanie danych wydarzeń.

Największą popularnością w przypadku typów bukmacherskich cieszy się piłka nożna. Nie ma się co dziwić, ponieważ ta dyscyplina ma najwięcej kibiców w naszym kraju. Polskie firmy stawiają na krajowe ligi w każdym sporcie, ale najlepiej widać to po futbolu. W niektórych firmach można już nawet znaleźć spotkania z ligi okręgowej, czyi najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W związku z tym można rzec, że każde piłkarskie starcie w kraju nad Wisłą jest dostępne do obstawiania.

Typy bukmacherskie na polską ligę

Tak bogata oferta na typy bukmacherskie w polskiej piłce jest podyktowana faktem, że gracze lubią obstawiać to, na czym się znają i jest im bliskie. W związku z tak szeroką ilością propozycji na futbolowe pojedynki, właściwie w każdym zakątku kraju znajdzie się spotkanie piłkarskie do obstawiania w promieniu do kilkudziesięciu kilometrów. Wielu użytkowników zakładów bukmacherskich stwierdzi, że nie ma to jak typy bukmacherskie na mecz, który można oglądać na żywo. Przy takim obstawianiu ludzie kierują się elementem dodatkowych emocji przy przeżywaniu rozgrywek.

W kwestii wybierania typów bukmacherskich gracze mają wiele możliwości i każdy fan sportu znajdzie dla siebie pożądane pozycje. Drugą najpopularniejszą zakładką u każdego legalnego bukmachera jest tenis ziemny. Przy tej dyscyplinie typy bukmacherskie to dziesiątki spotkań każdego dnia, ponieważ często można znaleźć w jednym dniu dwucyfrową liczbę różnych turniejów z całego świata do kuponu. Z pewnością ten fakt wpływa na popularność typów bukmacherskich na tenis, bo praktycznie trudno o kilkugodzinną przerwę bez spotkań w tej dyscyplinie nie licząc przerwy między sezonowej.

Typy bukmacherskie - tenis ziemny

Dyscypliny, w których typy bukmacherskie również cieszą się w naszym kraju popularnością to chociażby hokej na lodzie, koszykówka, żużel, siatkówka czy piłka ręczna. Jednak oczywiście legalni bukmacherzy mają tak bogate oferty, że każdy znajdzie swoje ulubione rozgrywki. Typy bukmacherskie to także te mało znane w naszym kraju dyscypliny jak krykiet, futbol australijski, netball, lacrosse czy badminton.

Warto nadmienić, że typy bukmacherskie to także rozszerzenia, których z roku na rok jest coraz więcej. Tak podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji w 2018 roku można było znaleźć w obrębie jednego spotkania aż ponad pięćset dodatkowych zdarzeń!

Typy bukmacherskie i rozszerzeznia

Typy bukmacherskie i rodzaje kuponów

Już wiemy, że mamy bardzo szeroki wybór typów bukmacherskich. Teraz można pochylić się nad tematem kuponów, ponieważ jeden zakład może składać się z kilku spotkań, co zwiększa potencjalną wygraną. Jednak oczywiście oznacza to mniejsze szanse na powodzenie. Jakie kupony można zawierać? Tutaj znowu można zwrócić uwagę na kwestię indywidualności i osobistych preferencji.

Typy bukmacherskie mogą składać się na tak zwany kupon kombinacyjny. Oznacza to zakład złożony z kilku pozycji. Ma to swoje plusy i minusy. Z pewnością atutem jest fakt, że wszystkie kursy są przez siebie mnożone i potencjalnie wygrana może być imponująca. Pokazując na prostym przykładzie – trzy zdarzenia po kursach 2 dają akumulacje 8. W praktyce trzy typy bukmacherskie dadzą czterokrotnie większą wygraną niż jeden. Jednak naturalnie oznacza to też, że trafienie takiego kuponu jest o wiele trudniejsze, ponieważ trzeba poprawnie wskazać wszystkie pozycje na zakładzie.

Niektórzy gracze lubią mieć kilka zasad co do tworzenia kuponów. Przykładowo trzymają się maksymalnej ilości typów bukmacherskich, którą będzie trzy. Z pewnością ogranicza to w pewien sposób ryzyko nietrafienia związane dla porównania z zakładem z dziesięciu pozycji. Nawet gdy na kupon są wzięci, wydawałoby się, sami faworyci, to koniec końców typowany jest sport, w którym wszystko jest możliwe. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że jeden z teoretycznie pewnych typów bukmacherskich nie wejdzie, a wtedy mimo dziewięciu pozostałych poprawnie wskazanych meczów nie ma to znaczenia. Jednak przykładowo przy rozdzieleniu takiego kuponu na trzy po dwa albo trzy typy bukmacherskie gracz miałby już swoją wygraną. Jednak przy trafieniu sto procent, oczywiście wygrana będzie niższa niż miałoby to miejsce w przypadku zakładu składającego się z wszystkich pozycji.

W takiej sytuacji nic straconego, ponieważ zakłady sportowe pozwalają tworzyć kupony z typów bukmacherskich w tak zwanych systemach. Praktycznie można rzec, że oznacza to zawarcie kilku zakładów na jednym. Pozwala to na zagranie zarówno akumulacji ze wszystkich typów, ale także rozdzielenie poszczególnych grup, co pozwala na jakąkolwiek wygraną. W tym wypadku kluczowe przy typach bukmacherskich jest stawkowanie na konkretne grupy z pozycjami.

Typy bukmacherskie na systemie bukmacherskim

Istnieje również możliwość umieszczania jednej pozycji na kuponie, co będzie tak zwanym singlem. Typy bukmacherskie dają wiele opcji w kontekście tworzenia kombinacji i systemów.

Jak tworzyć typy bukmacherskie?

Typy bukmacherskie mogą być po prostu wybierane z oferty na zasadzie intuicji i już własnej posiadanej wiedzy. Jednak wielu użytkowników zakładów sportowych przed podjęciem decyzji dokonuje pewnego procesu, w którym pomaga kilka narzędzi. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wybieraniu na kupon typów bukmacherskich? Pierwszą pomocą, po którą można sięgnąć są statystyki. W dzisiejszych czasach i dobie Internetu nie jest żadnym problemem znaleźć rozbudowane dane, które pomogą przy obstawianiu.

Typy bukmacherskie często są wręcz wybierane na podstawie wyłącznie statystyk. Jednak nie warto opierać się tylko na tym jednym narzędziu, szczególnie gdy posiadana wiedza o danym sporcie jest mniejsza. Zawsze dochodzi wiele innych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Chociażby jedna kontuzja może być kluczowa dla przebiegu całego spotkania, czego nie znajdziemy w statystykach.

Gdzie szukać takich danych? Z pewnością warto skierować się już na stronę gdzie mamy typy bukmacherskie, czyli na witrynę samych zakładów sportowych. Już każda firma ma na swoim portalu dostępne statystki do spotkań, które można obstawiać. Wiele tabel, które można ustawiać na różne sposoby – według spotkań u siebie, na wyjeździe czy ostatnich pięciu starć. Dodatkowo przydatne klasyfikacje przy typach bukmacherskich z rozszerzeń, czyli dotyczące żółtych kartek czy liczby strzelonych goli. Kolejnymi stronami gdzie znajdzie się statystyki to portale oferujące relacje na żywo albo oficjalne witryny danych rozgrywek.

Tak jak prędzej było wspomniane – same statystyki nie zawsze będą wystarczające. Typy bukmacherskie to także często analiza wielu informacji i opinii ekspertów. Ważnym jest, aby śledzić dany sport i wiedzieć o różnych zmianach formy czy kontuzjach. Na dzień dzisiejszy wraz z rozwojem Internetu oraz zakładów sportowych można znaleźć już wiele portali, które zajmują się stricte analizami pod typy bukmacherskie. Taki pogląd sytuacji może dać porównanie z naszymi przemyśleniami. Z pewnością nie powinno się brać w ciemno pozycji proponowanych przez innych. Idąc dalej, patrzeć sceptycznie i nie decydować się na różne grupy z płatnymi typami bukmacherskimi. Nie powinno się obstawiać w celu zarobkowym albo odreagowania emocji. Należy mieć na uwadze ryzyko uzależnienia. Poza tym na terenie Polski można obstawiać tylko u bukmacherów posiadających licencję na funkcjonowanie. Obecnie w naszym kraju takie pozwolenie posiada dziewięć podmiotów. Jednak lista nie jest zamknięta, ponieważ cały czas nowe firmy składają swoje wnioski o możliwość oferowania typów bukmacherskich. Karą jest obarczone granie u zagranicznych zakładów sportowych.