Kategoria : Typy KSW

Typy KSW – jak zabrać się za obstawianie walk w MMA?

Typy KSW to najpopularniejszy temat w zakładach bukmacherskich w Polsce w przypadku sportów walki. Polska organizacja przyciąga przed telewizory coraz więcej fanów już od lat. Naturalnie takie zainteresowanie dyscypliną przekuwa się w zakłady sportowe i termin typy KSW jest coraz częściej szukanym przez graczy bukmacherki. Przyjrzyjmy się, jak zabrać się za typowanie tego typu pojedynków.

Typy KSW – kiedy można obstawiać?

Typy KSW to najczęściej pożądana fraza przez graczy bukmacherki zainteresowanych sztukami walki w naszym kraju. Trzy litery tej polskiej organizacji to właściwie synonim MMA w Polsce. Można rzec, że ta dyscyplina sportowa na dobre narodziła się w 2009 roku, kiedy swój debiut miał Mariusz Pudzianowski. Po raz pierwszy pojedynek mieszanych sztuk walki dostał tak dużo uwagi mediów, a w efekcie bój mistrza świata strongmanów z Marcinem Najmanem oglądało, do dziś rekordowe w MMA, sześć milionów widzów. Wtedy też typy KSW zaczęły być bardziej popularne, a na wspomnianą walkę uwagę zwróciło wielu użytkowników bukmacherki. Wspomniany pojedynek wyprowadził dyscyplinę na salony i do main-streamu. Dzisiaj Konfrontacja Sztuk Walki, bo tak brzmi pełna  nazwa organizacji, to hegemon wśród polskich federacji organizujących zdarzenia MMA. W efekcie na dzień dzisiejszy, pod wpływem popularności, typy KSW są aktualnie bardzo pożądane. Jednak ze względu na częstotliwość gal Konfrontacji Sztuk Walki w skali roku, nie jest to najpopularniejsza pozycja w zakładach bukmacherskich.

Wydarzenia Konfrontacji Sztuk Walki odbywają się średnio cztery razy do roku. Jednak weekend z walkami w tej organizacji to największe wydarzenia sportów walki w naszym kraju. Podczas tygodnia przed galą, typy KSW stają się jednymi z najpopularniejszych pozycji w całej ofercie zakładów bukmacherskich. Nie ma się co dziwić, bo wystarczy popatrzeć na sukces systemu pay per view oraz sprzedaży hal, a nawet stadionów. Największą ilość widzów udało się dotychczas zgromadzić na Stadionie Narodowym – 57,766 ludzi oglądało na żywo Konfrontacje Sztuk Walki 39. W przypadku sprzedaży usługi jaką jest możliwość obserwowania gali w telewizji, organizacja chwali się przyzwoitymi wynikami, lepszymi od wydarzeń pięściarski. Mimo, że typy KSW to obecnie tylko od czterech do pięciu gal w roku, to w trakcie tygodnia starć, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak zapewniają włodarze organizacji, ilość organizowanych eventów ma się w ciągu kilku lat zwiększać, co da kolejne szanse na typy KSW.

Typy KSW i częstotliwość gal

Co obstawiać przy typach KSW?

Największe zainteresowanie typy KSW przyciągają podczas walk z większymi nazwiskami. Mimo, że sama nazwa organizacja sama w sobie przyciąga już zainteresowanych, to jednak te wydarzenia ze znanymi postaciami cieszą się największą popularnością. Od 2009 roku do dzisiaj największym magnesem dla kibiców jest Mariusz Pudzianowski, który zapoczątkował pewną erę w polskim MMA. Śmiało można stwierdzić, że gdyby nie Pudzian to dzisiaj typy KSW nie były tak często wybierane na kupony jak ma to miejsce. Inne gwiazdy, które zawsze podwyższają swoją osobą zainteresowanie nie tylko galą, ale także właśnie przez zakłady bukmacherskie to Mamed Khalidov, Michał Materla czy Borys Mańkowski. Naturalnie więc gdy dwójka ze wspomnianych zawodników mierzyła się ze sobą, to Konfrontacja Sztuk Walki notowała najlepsze oglądalności, natomiast bukmacherzy największą ilość zakładów na typy KSW.

Typy KSW podczas super fightu

Wystarczy chociaż przypomnieć walkę na Stadionie Narodowym, która była okrzyknięta mianem tak zwanego super fightu, ponieważ mierzył się mistrz kategorii średniej z posiadaczem pasa w dywizji półśredniej, czyli Borys Mańkowski z Mamedem Khalidovem. Przed tym pojedynkiem właściwie każdy analizował szanse obu zawodników. Nie tylko eksperci, ale też można określić, niedzieli fani MMA. Zawsze tego typu walki wzbudzają największą ciekawość. Przełożyło się to na typy KSW, ponieważ jednym z powodów, dla których ludzie lubią obstawiać to między innymi dodatkowe emocje związane kibicowaniem. Trzeba przyznać, że to pod tym aspektem typy KSW z pewnością je dostarczają. Niech świadczy chociażby o tym fakt, że w Tajlandii właściwie muay thai nie istniałoby bez hazardu. U nas oczywiście nie ma tak skrajnej sytuacji.

Typy KSW to obstawianie zwycięzcy walki, co wydaje się bardzo oczywiste. Jednak oferty bukmacherów rozwijają się z roku na rok także w wypadku MMA. Co jeszcze można obstawiać przy pojedynka w Konfrontacji Sztuk Walki? Chociażby ilość rund. Bukmacherzy zawsze wystawiają konkretne linie, tak jak ma to miejsce w piłce nożnej w przypadku liczby goli. Zadaniem gracza jest wskazanie czy będzie więcej czy mniej rund. Zazwyczaj propozycje dotyczą każdego możliwego scenariusza, tak przy walkach mistrzowskich gdzie starcie trwa pięć rund, typy KSW to linia od 0,5 do 4,5.

Typy KSW na ilość rund

Na dzień dzisiejszy typy KSW to już często nawet trzydzieści pozycji przy jednej walce! Jednak dotyczy to tych pojedynków z góry karty walk. Nie zdarza się, aby starcia z początku gali były obarczone aż tak dużą ilością rozszerzeń. Jednak każda gala Konfrontacji Sztuk Walki to zazwyczaj osiem pojedynków, więc zawsze jest z czego wybierać. Przyjrzyjmy się kolejnym typom KSW przy dodatkowych zdarzeniach. Można wskazać rundę, w której skończy się dany pojedynek. Popularnymi typami KSW są także sposoby skończenia pojedynku razem ze wskazaniem zwycięzcy. Naturalnie gwarantuje to wyższy kurs niż wyłącznie przy wyborze wygranego. Często dana analiza może wykazywać płaszczyznę, w której skończy się walka. Jednak równie dobrze można obstawiać tylko sposób skończenia pojedynku bez wskazywania zwycięzcy – przez KO/TKO, przez poddanie albo przez decyzję. Przy niektórych walkach można nawet znaleźć pozycję na pytanie, czy starcie skończy się w ciągu 60 sekund, co nawet przy pojedynkach, które mają do tego tendencję daje przyzwoity kurs.

Jak tworzyć typy KSW?

Analiza do typów KSW będzie różnić się od tych w przypadku innych sportów jak piłka nożna czy tenis ziemny. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że większość zawodników walczy w Konfrontacji Sztuk Walk zaledwie dwa razy do roku, więc nie ma dużo materiału do analizy aktualnej formy tak jak ma to miejsce w przypadku chociażby sportów drużynowych jak koszykówka, piłka nożna czy hokej na lodzie, gdzie ekipy rozgrywają swoje spotkania co najmniej średnio raz w tygodniu. W przypadku typów KSW bardzo ważny jest aspekt stylów prezentowanych przez danych rywali, co szczególnie przy bardzo wyrównanym poziomie umiejętności może mieć znaczenie. W związku z tym można stwierdzić, że analizy na typy KSW są bardzo wdzięczne. Z resztą można rzec, że to jest esencja sportów walki, która towarzyszy MMA od samego początku istnienia dyscypliny. Wystarczy przypomnieć sobie pierwsze gale UFC, gdzie każdy zadawał sobie pytanie – która sztuki walki jest lepsza? Dzisiaj już większość walczących jest bardzo wszechstronna, więc można szukać odpowiedzi na inne stwierdzenia. Wystarczy spojrzeć na to, że jednym z największych prospektów w Konfrontacji Sztuk Walki jest Damian Janikowski, czyli wspaniały zapaśnik, który zdobył na Igrzyskach Olimpijskich brązowy medal. Czy jego bazowa dyscyplina stojąca na najwyższym poziomie jest w stanie zagrozić zawodnikom z wieloletnim stażem w MMA na najwyższym poziomie? Jeszcze przed ustaleniem dużej walki dla Wrocławianina pojawiają się już takie pytanie, a z pewnością wielu wątpiących będzie chciało pokazać swoje przekonanie przez typy KSW.

W dzisiejszych czasach i dobie Internetu można się cieszyć, że analizy na MMA nie muszą być tylko w naszych rękach. Jest wielu ekspertów i portali, gdzie można nawet znaleźć rozkład techniczny i stylistyczny na czynniki pierwsze. Z pewnością powiększanie wiedzy przed typami KSW może pomóc w ostatecznym wyborze pozycji na kupon.

Na koniec warto przypomnieć, że można obstawiać wyłącznie w legalnych zakładach bukmacherskich. Obecnie licencję na funkcjonowanie otrzymało dziewięć podmiotów jak Totolotek, Fortuna, Milenium, STS, forBET, E-TOTO, Totalbet czy LV BET. Gracz obstawiający typy KSW i inne zdarzenia w zagranicznych podmiotach naraża się na karę określoną w ustawie. Należy również pamiętać, aby grać rozsądnie i z głową. Zakłady bukmacherskie niosą ze sobą niebezpieczeństwo w formie uzależnienia. Powinno się obstawiać wyłącznie za gotówkę